E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

i ftohti

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...

MOTI/ Kini kujdes nga i ftohti sot, ja kur rriten temperaturat

Dita e hënë do të jetë me mot mjaft të ftohtë, me intervale të gjata kohore me diell dhe ndonjë vranësirë kalimtare. Sipas sinoptikanëve, nuk...

I ftohti kthehet sërish, ç’duhet të dini për motin sot

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta mbeten në të gjithë vendin, por më të dukshme në ekstremin verior dhe përgjatë kufirit lindor ku priten reshje...

Rikthehet i ftohti, temperaturat shkojnë sërish nën zero

Një falë e ftohtë pritet të pushtojë sërish vendin. Sipas parashikimit të Meteoalb, kjo javë do të pasohet me ulje të ndjeshme të temperaturave,...

Parashikimi i motit, pranvera ‘harron’ të vijë. Rikthehet i ftohti

Territori sot mbetet me vranësira dhe shira deri mesatare gjatë orëve të para të ditës. Pas mesditës, gradualisht shfaqen kthjellime në Ultësirën Perëndimore, të...

Dëbora “pushton” Evropën, humbin jetën 24 persona

Evropa është duke kaluar momente të vështira nga moti i keq. Deri tani i ftohti siberiani ka marrë jetën 24 personave. Të paktën 9 vdekje...

Parashikimi i motit për sot, kujdes nga i ftohti

Edhe dita e sotme do të dominohet nga një mot i ftohtë me temperatura të ulëta. Në zonat Jugore dhe pjesërisht në qendër, pjesa e...

I ftohti/Simptomat e sëmundjeve të mushkërive, kur nuk duhen neglizhuar

Ulja e temperaturave riaktivizon sëmundjet e mushkërive të cilat në jo pak raste mund të kthehen në një rrezik serioz për shëndetin. Veçanërisht personat...

(Video) SHBA, aligatorët ngrijnë nga i ftohti

Aligatorët kanë shumë pak mundësi të mbijetojnë në një liqen të ngrirë. Në një park në Karolinën e Jugut janë publikuar pamjet ku disa...

I ftohti ekstrem dhe efektet shëndetësore

Një valë të ftohti vdekjeprurës ka përfshirë Amerikën e Veriut, duke sjellë shumë dëborë dhe ngrica. Shërbimi Kombëtar i Motit paralajmëroi për erëra të...

Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...