E shtunë, 16 Janar, 2021
1 C
Tirana

Reshje të dobëta por edhe shtrëngata, moti plot surpriza për nesër

Sot pasdite (e martë, dt. 19), priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës dhe Dibër. Nesër (e mërkurë, dt. 20), priten reshje të dobëta në të gjithë qarqet.

Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në pjesën verilindore, kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë, dt. 20) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 26°C

në vendet e ulëta: 19 / 27°C

në vendet malore: 13 / 23 °C

ERA

Sot pasdite (e martë, dt. 19) dhe nesër (e mërkurë, dt. 20), pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, për momente të shkurtra deri e fortë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Fitore madhështore në derbi, Lacio nënshtron Romën (Video)

Lacio e Simone Inzagit, arriti një fitore madhështore me rezultatin 3-0 në derbin e kryeqytetit përballë Romës.  Të kaltërit e dominuan takimin, duke vendosur...

”Është si Skëndërbe”/ Spiropali: Rama, i vetmi njeri që di të bëjë qytete

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali tha mbrëmjen e sotme në studion e emisionit ''Bardh A Zi'' në ''ABC'', se kryeministri Edi Rama...

Norvegji, 23 persona humbin jetën pasi injektuan vaksinën e Pfizer

23 persona kanë humbur jetën në Norvegji pasi janë injektuar me vaksinën kundër koronavirusit të kompanisë amerikane Pfizer. 13 prej viktimave ishin të moshuar...

Trump largohet nga Uashingtoni ditën e inaugurimit të Biden-it

Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, për të filluar...

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit. Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u...