E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Regjistrohet në gjykatë partia e Jozefina Topallit

Partia e Jozefina Topallit, “Lëvizja për Ndryshim” është regjistruar sot në gjykatë. Ish-kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, do të garojë në zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen më 25 prill.

Më herët, kur prezantoi partinë “Lëvizja për Ndryshim”, Topalli u bëri thirrje të rinjve që t’i bashkoheshin kësaj force, për të risjellë dritën dhe shpresën në Shqipëri.

Ajo thumboi kryeministrin Edi Rama, kryetarin e opozitës Lulzim Basha dhe presidentin Ilir Meta. Sipas saj, të tre luftojnë për karriget e tyre, dhe jo për Shqipërinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...