E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Kryemadhi: Mora drejtimin e LSI në një kohë të vështirë, ishim në opozitë

Monika Kryemadhi garoi në zgjedhjet e brendshme të partisë, që u mbajtën pa një rival. Nga rezultatet e administruara kanë votuar 44.413 anëtarë, nga të cilët 42.807 votuan pro kandidatit për kryetar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi.

Sot në një deklaratë për mediat, ajo tha se kjo forcë do të ketë dyert e hapura për këdo.

“E mora drejtimin e LSI-së, në një kohë të vështirë kur sapo kishim dalë në opozitë. Do kemi një parti të hapur për të rinjtë dhe të rejat.

I ftoj të jenë pjesë e LSI-së, që të jenë politikbërës. Sot më shumë se kurrë Shqipëria ka nevojë. T’i imponohemi politikës që të përfshihen të rinjtë dhe të rejat”, tha Kryemadhi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

BE ofron një fillim të ri në marrëdhëniet me SHBA

BE i ka ofruar Presidentit të ardhshëm të SHBA Biden një fillim të ri në marrëdhënie. Presidenti i Këshillit të BE, Charles Michel foli...

Detaje nga shpërthimi i fuqishëm në Madrid, raportohet për 2 viktima

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur sot në një ndërtesë në Madrid duke lënë të paktën dy persona të vdekur dhe disa të plagosur. Kryetari...

Basha: Kur Rama qesh, Shqipëria qan. Njerëzit janë lodhur prej tij

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit i quajti memexhinj aleatët e demokratëve. Basha thotë se...

Ndodhej në arrest shtëpie, arratiset këngëtarja Fjolla Morina

Këngëtarja Fjolla Morina, e cila ndodhet nën masën “arrest shtëpie” është arratisur nga banesa në të cilën qendronte. Mësohet se një patrullë e policisë së...

Nuk i lejohet kandidimi, Kurti: S’jam në dijeni, kryesoj listën e Vetëvendosjes

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është ka reaguar në lidhje lidhur me përgjigjen që Këshilli Gjyqësor i Kosovës i ka dhënë KQZ-së për...