E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Regjistrimi i votuesve, Lleshaj ”jep sqarime” te ambasadorja Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim pati një takim me MInistrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Përmes një postimi në Twitter, Kim shkruan se me Lleshjan diskutoi, ndër të tjera dhe për përgatitjen e zgjedhjeve.

Kim tha se Lleshaj i’u përgjigj pyetjeve të saj në lidhje me regjistrimin e votuesve, dhe se ministri do të japë sqarime për publikun.

”Sot patëm një diskutim shumë të mirë me Ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, për forcimin  e bashkëpunimin për sigurinë dhe zbatimin e ligjit. Diskutuam gjithashtu përgatitjet për zgjedhjet, përfshirë zbatimin e ID biometrike siç është rënë dakord 6/5. Ai sqaroi pyetjet në lidhje me regjistrimin e votuesve’’, shkruan ambasadorja në Twitter.

Partia Demokratike akuzon qeverinë se po zhvendos votuesit nga qendrat e votimit pa dijeninë e tyre, për të të vjedhur zgjedhjet e 25 prillit.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Modernizim bazës ajrore të NATO-s në Kuçovë! Rama: Do zbatohen 5 projekte

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...