Kryesore

Rama publikon deklaratën e Donald Tusk dhe të Bashës: Pa koment


               Publikuar në : 15:06 - 21/10/19 user tir

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook i është përgjigjur kreut të PD-së Lulzim Basha, i cili e cilësoi vendimin e Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë si një dështim të qeverisë shqiptare.

Rama ka cituar kreun e KE-së Donald Tusk i cili ka deklaruar se nuk është faji i Shqipërisë për mos hapjen e negociatave, ndërsa përbri fjalës së tij ka vendosur deklaratën e Bashës, duke shkruar me ironi “PA KOMENT”.

“Nuk pati unanimitet për negociatat. Nuk është faji i Shqipërisë dhe i Maqedonisë së Veriut”, tha Donald Tusk. “Vendimi për të mos hapur negociatat është dështim i qeverisë shqiptare”, është shprehur Basha.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT