E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Rama nxjerr pamjet: Aeroporti i Kukësit, gati për fluturimin e pasagjerëve VIP

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga aeroporti i Kukësit përmes një video në rrjetin social Facebook, teksa shprehet është gati për të nisur fluturimet.

Ashtu siç edhe ka premtuar, të parët që do të udhëtojnë përmes këtij aeroporti, janë ata që ai i quan “çunat demokratë” të Londrës.

Kukës – Aeroporti Ndërkombëtar “Zayed – Flatrat e Veriut”, gati për fluturimin e parë me pasagjerët VIP, çunat çamarrokë të fejsbukut nga Londra”, shkruan Rama.

Ndërkohë, ministrja e Infrastrukturës, Belinda  Balluku tha se aeroporti është gati, ndërsa shtoi se destinacionet e para do të jenë disa qytete të Zvicrës dhe lande të Gjermanisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....