E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Rama nga Libani: Nxorëm 4 fëmijë nga kampi i ferrit, nesër vijnë në atdhe

Kryeministri Edi Rama, ndodhet në Liban dhe ka takuar fëmijët e riatdhesuar nga kampi famëkeq i Al Hawl.

Në një prononcim për mediat, Rama tha se është mjaft i lehtësuar, teksa e cilëson operacionin të komplikuar.

Gjithashtu ai ka bërë me dije se nuk kanë mundur të komunikojnë me Eva Dumanin, motrën e Endri Dumanit që po kthehet në Shqipëri.

Jam i lehtësuar, sepse ishte një operacion i kompikuar. Më vjen shumë mirë. Nesër paradite pasi të falenderojmë të gjithë ata që na kanë ndihmuar dhe bashkë do të kthehemi në Tiranë. Kemi ngritur të gjithë rrjetin e nevojshëm për ti trajtuar. E ëma e fëmijëve është e pamundur. Ky operacion i hap rrugën fazës tjetër. Janë marrë të gjithë të dhënat e fëmijëve të tjerë që janë në kamp dhe presin sinjalin e fundit që është më i vështiri për t’u rikthyer. Dje nuk ka qenë e mundur kontakti me Evën, është mirë por janë pak të komplikuara informacione.”, u shpreh kryeministri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...