E mërkurë, 16 Qershor, 2021
21.5 C
Tirana

Biden: Trump mund të rizgjidhet president i SHBA-ve

Kandidati demokrat për president në SHBA, Joe Biden thotë se presidenti Donald Trump ende mund të fitojë zgjedhjet e vitit 2020.

Biden e thotë këtë, pasi republikani ka mundësi ta delegjitimojë rezultatin e garës presidenciale amerikane, shkruan CNN.

“Unë jam një nga ata njerëz, ose konkurrentë, i cili thotë se nuk ka mbaruar asgjë derisa të bie zilja. Ndihem supersticioz kur parashikoj diçka tjetër përveçse do të jetë një luftë e vështirë”, tha Biden në një intervistë të transmetuar në “60 Minutes” të CBS.

Kur u pyet nëse Trumpi ende mund ta mposhtte atë, Biden u shpreh se nuk e nënvlerëson mënyrën se si ai luan.

Biden tha se Trump po përpiqet të delegjitimojë zgjedhjet dhe se këto përpjekje janë gjithçka që duhet për t’i bërë njerëzit të pyesin nëse duhet apo jo, nëse ia vlen të votohet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

PD mbledh Kryesinë në 18 qershor, ja çfarë do të diskutohet

Partia Demokratike do të mbledhë Kryesinë në datë 18 qershor. Lajmin e ka bërë të ditur Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi. Mbledhja është parashikuar që...

Avokati zapton pronën në Ksamil dhe kërkon legalizim me dokumente false

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë një denoncim nga Ksamili për një sipërfaqe toke që pretendohet se është përvetësuar pa të drejtë. Sipas denoncimit,...

Kontrollet e RENEA-s/ Hoxha zbulon zonat e “nxehta” në Vlorë dhe Shkodër

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha ka dhënë detaje lidhur meaksionet e RENEA-s në dy ditët e fundit në vend, ku ka ushtruar kontrolle...

Denoncimi Fiks Fare/ 1200 euro kalimi në Kapshticë në mënyrë të paligjshme

Bashkimi Europian hap më në fund dyert për turistët shqiptarë, të mbyllura prej më shumë se 1 viti. Ambasadorët e 27 vendeve anëtare të...

Me këtë rini, e ardhmja është e sigurtë. Në dreq do të shkojmë

Nga: Mentor Kikia Në Shkodër, dyndje e madhe në sallën e teatrit “Migjeni”. Nuk po shiten biletat e ndonjë shfaqeje të ”madhe”. As ka ardhur...