E premte, 22 Janar, 2021
12 C
Tirana

Rama është kriminel/ E moshuara: Fëmijët s’i rrahim vetë, të na i rrahin këta?

Një e moshuar ka dalë për të protestuar për vrasjen e 25-vjeçarit, Klodian Rasha. E moshuara është shprehur se është “frymëzuar” për të dalë në protestë pasi ka parë dhunën e ushtruar nga Policia e Shtetit.

Ajo tha se fëmijët nuk dhunohen nga prindërit e tyre dhe jo më nga efektivët e policisë, duke parashikuar se kryeministri Edi Rama, do të ketë një fund të keq.

Nuk rrihen fëmijët. E kam parë në televizior. Fëmijët nuk i rrahim vetë, të na i rrahin këta. Vetëm Serbi rreth Kosovarët ashtu. Nuk preket fëmija me dorë, se mezi po i rrisim me bukë, pa bukë. Do e tërheqim zvarrë. Ky është sadist kriminel,”-u shpreh e moshuara.

Ekzekutimi i Rashës shkaktoi një reagim të fortë popullor. Në orët e para të 8 dhjetorit, në ditën e rinisë, ai u qëllua për vdekje nga një efektiv i ”Shqiponjave”, pasi kishte thyer orën policore.

Për këtë arsye, Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj dha dorëheqjen, por protestuesit kërkojnë edhe largimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...