E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Rama: Edhe unë kam patronazhist, janë vullnetarë

Zbulimi i të dhënave personale për rreth 910 mijë qytetarë të Tiranës, ka shkaktuar përplasjen e rradhës në politikë.

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me këtë çështje, ku u shpreh se edhe ai vetë ka një patronazhist

I ftuar në emisionin ”5 pyetje nga Babaramo”, Rama u shpreh se kjo është shumë normale, ndërsa shtoi se me këtë sistem punojnë të gjitha partitë në botë

Edi Rama: ”Patronazhistët janë në punën e tyre. Bëjnë detyrën e tyre, janë garancia e fitores sonë. Patronazhistët janë totalisht vullnetarë. Janë një figurë që është figurë kyçe e partive të organizuara dhe është një figurë e cila, besoj unë, nuk gaboj, ka marrë një rol të posaçëm edhe një, si të thuash, rol tërheqës edhe për shumë parti të tjera duke nisur nga partitë e mëdha amerikane, Partia Republikane dhe Partia Demokrate.  Edhe unë kam patronazhist, pasi ndarja e të gjithë listave të votuesve, bëhet në mënyrë automatike dhe patronazhistëve u caktohet një numër i caktuar votuesish, të cilët mund të më kenë mua në patronazh apo Gramoz Ruçin.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....