E diel, 17 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Meta i flet Ramës nga Kavaja: Nuk ke gjak shqiptari, thirri mendjes

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ndëshkuar plagosjen e 27-vjeçarit Bledar Okshtuni, të ndodhur pasditen e sotme në zyrat e Partisë Demokratike në Kavajë.

Mes shiut dhe me çadër në dorë, Meta u fut brenda zyrave ku ndodhej Grida Duma.

Meta nuk la pa akuzuar kryeministrin Edi Rama për ngjarjen në fjalë, dhe shtoi se ai ka kryer qindra krime elektorale në ditët e fundit.

Ilir Meta: “Kam një paralajmërim për kryeministrin e bandave të Shijakut dhe të Dibrës që shkatërrua zgjedhjet e kaluara dhe që na kanë katandisur në këtë situatë kaq të rëndë. Të jetë gjaku i fundit për zgjedhje. Ti jo vetëm që nuk njeh Kushtetutë, por nuk njeh as rregullat e shqipatrëve se je shqipfolës. Ti ke çuar rrugaçët për të hyrë në shtëpinë e PD, i ke lëshuar banditët tërë natën.

U ke mbushur mendjen se do kesh mandatin e tretë. Thirri mendjes para se të jetë vonë dhe para se të merren vendime historike për 100 vitet që vijnë. Lëri qytetarët të votojnë në 25 prill. Mos kujto se Kavaja dhe Shqipëria mund të dhunohen në këtë mënyrë. Je ti që i fute kriminelët me 5 emra.

Ardi Veliu, lëri motivet e dobëta, është serioze loja tani, nuk ka shaka. Mos i lini ata që janë në kërkim të bredhin në Shijak e Sukth. Do ketë veprime spektakolare që s’jua pret mendja. Po sikur të bëhet presidenti problematic me gjithë popullin? Ku do vesh ti Edi Rama? Thellohu, reflekto dhe shko te SPAK-u vetë.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...