E shtunë, 16 Janar, 2021
0 C
Tirana

“Qeveria më ka sulmuar”, blogerja angleze drejt dëbimit, ja ç’shkruan

Alice Taylor është blogerja angleze që para pak kohësh publikoi një shkrim ku rendiste 28 veset e shqiptarëve.

Së fundmi, ajo ka akuzuar qeverinë shqiptare, teksa tregon se autoritetet i kanë refuzuar shtyrjen e lejes së qëndrimit, ndonëse se është në muajin e 6-të të shtatzënisë.

Ajo ka akuzuar qeverinë shqiptare se po e sulmon, duke iu referuar disa raportimeve që blogerja ka bërë për televizionin rus “Russia Today” në lidhje me situatën politike të krijuar në vend.

“Qeveria shqiptare, pasi më ka sulmuar mua dhe partnerin tim për shkak të punës sime si gazetare dhe kritikave të mia ndaj tyre, tani ka anuluar rinovimin e lejes sime të qëndrimit. Pra, jam këtu në mënyrë të paligjshme dhe më kërkohet që të largohem, pavarësisht se kam një certifikatë mjekësore ku thuhet se nuk mund të udhëtoj për shkak të komplikimeve që mund të më dalin nga të qenit gati 6 muaj shtatzënë. Pres një fëmijë shqiptar”, shkruan Taylor.

Në media flitet se Tayler është e fejuar me Ergys Hoxhën, i cili thuhet të jetë një ndër të proceduarit për protestën e opozitës të mbajtur më 26 shkurt.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Fitore madhështore në derbi, Lacio nënshtron Romën (Video)

Lacio e Simone Inzagit, arriti një fitore madhështore me rezultatin 3-0 në derbin e kryeqytetit përballë Romës.  Të kaltërit e dominuan takimin, duke vendosur...

”Është si Skëndërbe”/ Spiropali: Rama, i vetmi njeri që di të bëjë qytete

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali tha mbrëmjen e sotme në studion e emisionit ''Bardh A Zi'' në ''ABC'', se kryeministri Edi Rama...

Norvegji, 23 persona humbin jetën pasi injektuan vaksinën e Pfizer

23 persona kanë humbur jetën në Norvegji pasi janë injektuar me vaksinën kundër koronavirusit të kompanisë amerikane Pfizer. 13 prej viktimave ishin të moshuar...

Trump largohet nga Uashingtoni ditën e inaugurimit të Biden-it

Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, për të filluar...

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit. Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u...