E martë, 27 Tetor, 2020
10 C
Tirana

“Punoj ndershmërisht që të rris fëmijët”, aktorja e “Portokalli”-së flet për përfshirjen në PS

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Aktorja Arjola Demiri surprizoi këdo teksa konfirmoi mbështetjen e saj në politikë, por duket se kjo rrugë nuk ka nisur së fundmi. Ndonëse qytetarët aluduan në lidhje me këtë çështje, aktorja sqaron se gjithçka ka ardhur natyrshëm dhe se mbështetja e saj ka qënë e pakursyer ndër vite. Ajo ka folur në “Wake Up” për përfshirjen e saj në politikë, ku bëri të ditur se ka qenë pjesë e strukturave të PS që në vitin 2015.

“Për shumicën e njerëzve që e paragjykuan një mendim timin të sinqertë për Partinë Socialiste, dua të them që unë me këtë parti jam që në vitin 2015, kur kam qenë edhe zëdhënëse e fushatës elektorale. E përkraha për shkak të ndryshimit në qytetin tim, për shkak se e kanë lënë shumë pas dore të gjitha palët politike. Mendoj se jam një zë shumë i fortë për rrethin tim. Unë mund ta zhvilloj dhe çoj më tej qytetin e Bajram Currit”, theksoi ajo.

Ndër të tjera, aktorja nënvizoi se ka punuar fort që të rrisë 3 fëmijët e saj, edhe pse shpesh është bërë pjesë e sulmeve të padrejta. Arjola Demiri tha se nuk ka nevojë që të përfshihet në politikë, që të ecë përpara.

Lexo edhe :   Rama mbledh shtabin elektoral, ja çfarë po diskutohet

“Unë eci vetë në ketë jetë, nuk kam nevojë që të futem në politikë dhe të vazhdoj të eci. Ajo që më ka prek mësë shumti ka qenë komenti i një zotërie, i cili ka thënë: ‘kush është kjo që do përqaset në PS, sepse nuk ka thënë dy llafe për Teatrin’?. Unë kam dalë në mbrojtje të Teatrit, kam shkuar në mënyrë qytetare.

Jam nënë e tre fëmijëve dhe kam pasur shumë angazhime. Nuk mund të dal të protestoj dhunshëm, protestoj qytetarisht. Kam marrë komente ofenduese nga një zotëri. Punoj ndershmërisht që të rris fëmijët”, u shpreh aktorja e njohur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi: Rama i ka kthyer shqiptarët si qen me maska

Kryetarja e LSI,  Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me vendimin e mbajtjes së maskës me detyrim në ambientet jashtë. Kryemadhi është shprehur se përdorimi...

Thaçi i ashpër me Perëndimin: Po i bën padrejtësi Kosovës me vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se është padrejtësi që Bashkimi Evropian nuk liberalizon vizat me Kosovën. Sipas tij, Perëndimi ka rënë në lajthitje. Teksa foli...

Ndeshje dramatike në “San Siro”, Kumbulla i shënon dhe ndal Milanin

Përfundon supersfida e javës së 6 të Serisë A, mes Milanit dhe Romës. Ndeshja ka prodhuar jo vetëm lojë të bukur, por edhe gola, pasi...

Hajdari ashpërson tonet: PD dhe PS, banda që luftojnë me njëra-tjetrën

Për deputeten Rudina Hajdari, dy partitë më të mëdha në vend PD dhe PS janë kthyer në banda të cilat luftojnë me njëra-tjetrën. Hajdari shprehet...

Krijimi i partive të reja, Patozi: ‘Thërrmimi’ i PD mund të dali për mirë

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, thotë se fragmentarizimi i PD mund t’i sjelli dobi Shqipërisë. Sipas tij, edhe nëse PD “thërrmohet fare, ndoshta nuk...