E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
17 C
Tirana

Publikohet lista e finalistëve në Fest’58, emrat ‘surprizë’ që nuk u kualifikuan

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

Saudët, familja më e pasur në botë me 1.5 trilionë dollarë

Familja mbretërore e Arabisë Saudite, është sot më e madhja dhe më e pasura në botë. Ajo përbëhet rreth 15.000 anëtarë. Por shumica e...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Ish-Presidenti Alfred Moisiu mbush 91 vjeç, ja disa fakte nga jeta e tij

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Mosisiu sot feston 91-vjetorin e lindjes. I lindur në Shkodër në vitin 1929, djali i Spiro Moisiut, në moshën 73-vjeçar...

Do të mbahet ditën e nesërme finalja e madhe e Festivalit të Këngës, ku edhe do zgjidhet kënga që do përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion.

Ndërkohë është bërë publike edhe lista e finalistëve të cilët do të vazhdojnë konkurrimin për t’u shpallur fitues.

Nga 20 akte gjithsej, juria e Fest ’58 ka zgjedhur vetëm 12 këngë finaliste. Ata janë:

1. Tiri Gjoci me “Me gotën bosh”
2. Gena me “Shqiponja e lirë”
3. Albërie Hadërgjonaj me “Ku ta gjej dikë ta dua”
4. Olta Boka me “Botë për dy”
5. Robert Berisha me “Ajo nuk është unë”
6. Elvana Gjata me “Me tana”
7. Bojken Lako me “Malasen”
8. Arilena Ara me “Shaj”
9. Sara Bajraktari me “Ajër”
10. Kamela Islamaj me “Më ngjyros”
11. Era Rusi me “Eja merre”
12. Valon Shehu me “Kutia e Pandorës”.

Tetë aktet e tjera të cilat nuk mundën të avanconin për më tej janë:

  1. Kanita me “Ankth”
  2. Eli Fara Ft Stresi me “Bohem”
  3. Kastro Zizo me “Asaj”
  4. Renis Gjoka me “Loja”
  5. Wendi Mancaku me “Ende”
  6. Aldo Bardhi me “Melodi”
  7. Nadia & Gent Tukici me “Ju flet Tirana”
  8. Devis Xherahu me “Bisedoj me serenatën”
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Venecia ”shuplakë” qeverisë: Ndryshimet në kodin zgjedhor të nxituara

Komisioni i Venecias i ka dërguar palëve Opinionin paraprak për ndryshimet kushtetuese dhe në Kodin Zgjedhor. Në përmbledhje Komisioni i Venecias ka gjetur se: ndryshimet...

Festoi me fanellën e Maradonës, dënohet Lionel Mesi

Leo Mesi është dënuar me 600 euro gjobë për festimin e golit ndaj Osasunës në kampionat, me bluzën e Maradonës. Pas ndarjes nga jeta të...

Putin urdhëron vaksinimin e popullsisë ruse duke filluar nga java e ardhshme

Presidenti rus, Vladimir Putin ka urdhëruar që vaksinimi masiv kundër Covid-19, të fillojë javën e ardhshme për popullsinë vendase. Të parët të cilët do...

Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

Kurba e Covid-19, ka shënuar një rënie të lehtë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 705 persona rezultuan...

Hetime të mundshme ndaj një skeme korrupsioni në Shtëpinë e Bardhë

Sipas dokumentave të publikuara të martën, Departamenti amerikan i Drejtësisë po heton shkelje të mundshme penale për korrupsion në këmbim të faljeve presidenciale. Dokumenti i publikuar...