E martë, 26 Janar, 2021
8 C
Tirana

Prodhonte ilaçe për “shërimin” e koronavirusit, Gjykata liron mjekun popullor

Gjykata e Kurbinit ka liruar nga qelia Frederik Frrokaj dhe nipin e tij Henri Frrokaj, duke u vendosur masën “Detyrim paraqitjeje”.

Ata u arrestuan pak ditë më parë nga Policia e Lezhës, pasi prodhonin ilaçe në mënyrë artizanale, të cilat më pas ia shisnin qytetarëve me pretendimin se do t’i shëronte nga koronavirusi. Ata merrnin 20.000 lekë të reja për këtë shërbim.

Policia raporton se 57-vjeçari bënte thirrje në Facebook për prodhim të substancave për kurimin e COVID-19. Substanca konsistonte në një përzierje të acidit klorhidrik me H2O. Më këtë përzierje, ai pretendonte se kishte shpikur ilaçin për kurimin e këtij virusi. Ndërsa nipi i tij i shiste ato.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Senati merr zyrtarisht akuzën ndaj ish-presidentit Trump

Senati i Shteteve të Bashkuara ka marrë zyrtarisht akuzën e ngritur kundër ish-Presidenti Donald Trump, i vetmi president në historinë e vendit ndaj të...

Foto/ Infermierja “hajdute” e infektivit, i vodhi portofolin pacientit me covid

Gruaja në foto është infermierja e spitalit infektiv në Tiranë, Ronida Hysa, e cila u arrestua nga policia dhe prokuroria e Tiranës, për akuzën...

Ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, 288 raste të reja

Në Kosovë janë regjistruar edhe pesë viktima të reja nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Viktimat janë nga komunat: Gjilan, Malishevë, Pejë, Prishtinë dhe...

I doli emri tek përgjimet, Ilir Kulla i çon mesazh gazetarit live në emision

Ilir Kulla, këshilltari i presidentit Ilir Meta, ka reaguar pas publikimit të emrit të tij në përgjimet e Ndraghetës në Itali. Gjatë emisionit “Opinion”, Kulla...

Gazetarja Lala: Antonio Gallo ka hyrë dhe ka dalë me dhjetëra herë në Shqipëri

Gazetarja Klodiana Lala, ka dhënë detaje të tjera në lidhje me përgjimet e antimafias italiane, ku flitej për politikanë shqiptarë të lidhur me Ndrangheta-n. Ajo...