E diel, 24 Janar, 2021
8 C
Tirana

Prindërit vdesin në aksident dhe lënë 4 vajza jetime, gjyshi apel për ndihmë

Një aksident tragjik në Peshkopi u mori jetën një çifti të ri, Gentian dhe Klodiana Karazajmi, 34 dhe 28 vjeç, të cilët banonin në fshatin Maqellarë.

Ata kanë lënë pas katër vajza të vogla, të moshës 14, 11, 8 dhe 2-vjeçe, me të cilat nuk dihet ende çfarë do të bëhet. Gjyshi i vogëlusheve ka kontaktuar me fondacionin “Fundjavë Ndryshe”, ku ka bërë apel që të ndihmojnë vajzat jetime, për shkak se familja ndodhet në varfëri ekstreme.

Menjëherë pas apelit, “Fundjavë Ndryshe” ka nisur fushatën për ndërtimin e një shtëpie për vajzat e vogla. Në një postim në Facebook, themeluesi i fondacionit, Arbër Hajdari u bën thirrje të gjithë shqiptarëve që të solidarizohen me rastin dhe të kontribuojnë sado pak të kenë mundësi, teksa jep edhe të dhënat mbi llogaritë bankare për rastin e dhimbshëm të vogëlusheve.

Postimi i Arbër Hajdarit:

Të Nderuar Miq,

Ditën e dielë ka ndodhur një aksident në Peshkopi ku humbi jetën një çift, Gentian dhe Klodiana Karazajmi, 34 – 28 vjeç.

Për të mos mjaftuar kjo dhimbje e madhe, prindërit kanë lënë 4 fëmijë jetimë, katër vajza të vogla të moshës 14, 11, 8 dhe 2 vjeç.

Familja jeton në varfëri ekstreme, në fshatin Maqellar. Nisur nga ky rast, i shpreh ngushëllimet familjes dhe nisim fushatën për një shtëpi për familjen. Gjyshi i fëmijëve bën apel, pasi familja nuk ka asnjë të ardhur dhe gjenden në situatë tepër të vështirë.

Të bëhemi bashkë të gjithë për tja lehtësuar sadopak dhimbjen!

Lexo edhe :   ''Benzi'' përplas policin në Vlorë dhe largohet nga vendi i ngjarjes

Ju lutem shpërndajeni!

Një share/shpërndarje e këtij postimi ndihmon më shumë se mund ta mendoni.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si rekrutoheshin pilotët kamikaze në Japoni gjatë Luftës së Dytë Botërore

Fjalën “kamikaze”, e dëgjojmë shpesh sot sa herë kur ndodh një sulm terrorist vetëvrasës. Kjo mënyrë luftimi u shpik nga japonezët gjatë Luftës së...

Arrestohet gruaja e liderit opozitar rus, Alexei Navalny

Bashkëshortja e udhëheqësit opozitar rus Alexei Navalni, u arrestua sot gjatë operacioneve të forcave ruse të rendit kundër protestuesve në mbarë vendin. Yulia Navalnaya konfirmoi...

Etrit Berisha drejt rikthimit në Serie A, e kërkon trajneri serb

Etrit Berisha po kalon një moment të mirë te skuadra e Spal. Pas prekjes me COVID-19 dhe dëmtimit që pësoi disa muaj më vonë,...

Nuk mund ta mundësh dot Edi Ramën me armët e veta

Nga: Alfred Peza Lulzim Basha ka disa ditë që po rreket të bëjë fushatë elektorale, përmes një qasje “të re”, ku Edi Rama e ka...

Hendeku global mes të pasurve dhe varfërve po ngushtohet

Nga: Ferdinando Giugliano “Bloomberg Opinion” Pabarazia e të ardhurave, është ndër një temat më të debatuara ekonomike të kohërave tona. Por është njëkohësisht një nga...