E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Pranon mandatin, kush është deputeti që braktis Bashën

Adriatik Alimadhi, deputet i PD-së në Vlorë ka dorëzuar formularin e dekriminalizimit, duke i hapur në këtë mënyrë rrugë marrjes së mandatit të deputetit.

Almiadhi është ndër të tjera edhe kryetarë i Partisë Balli Kombëtarë, si dhe aleat i PD-së.

Image result for basha alimadhi

Kuvendi i Republikës në këto momente numëron 96 deputetë të rinj, ndërsa nga ‘opozita e re’ aktualisht numërohen 16 deputetë.

Deputetët e rinj të betuar në Kuvend, nga radhët e LSI: Ylli Shehu, Enver Rroshi, Aurora Mara, Edmond Rrushi, Elda Hoti, Edlira Hyseni, Ediola Braha, Ralf Gjoni, Nimet Musaj, Enada Kapllani.

Deputetët e rinj të betuar në Kuvend, nga radhët e PD: Majlinda Halilaj, Alban Zeneli, Ligoraq Karamleo, Lefter Maliqi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...