E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Panucci i përgjigjet Lenjanit: Unë do ta kënaq atë, nuk do ta…

Pasi nuk ishte në listën e lojtarëve të grumbulluar në kombëtaren shqiptare për dy sfidat eliminatore me Turqinë dhe Andorrën, Ermir Lenjani ka shpërthyer ndaj trajnerit Panucci. Mbrojtësi kuqezi u shpreh se nuk do të luante më për Shqipërinë, pasi ndjehej i ofenduar nga sjellja që kishte pasur ndaj tij trajneri italian. Panucci i është përgjigjur në konferencën për shtyp para ndeshjes me Turqinë dhe është shprehur se do ta plotësoj dëshirën e tij, nuk do ta grumbulloj më.

Lenjani ka thënë se nuk do të vijë më në Kombëtare sa të jeni ju trajner?

“Lenjani është grumbulluar 6 herë nga 9 ndeshjet dhe në këta dy javët e fundit para grumbullimit nuk ka luajtur. Ai nuk ka respektuar Shqipërinë, as Panuccin e sa Dukën dhe nuk ka respektuar ata që luajnë në atë rol. Të komentosh një lojtar që shkruan një letër në Instagram, më vjen të qesh. Unë do ta kënaq atë, nuk do ta thërras më.”

E fundit/ Lenjani me lot në sy refuzon kombëtaren: Faleminderit, por jo sa…

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...