E mërkurë, 13 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

Posta e mëngjesit/ Çfarë pati rëndësi dje në botë

Njihuni me titujt kryesorë të lajmeve në botë

Planifikuan vrasjen e ambasadorit të Mianmarit në Kombet e Bashkuara, dy të arrestuar në Nju York

Sulm me thikë në një tren, plagosen 10 persona në Tokio

Përmbytjet me 141 viktima, Gjermania nis hetimet ndaj zyrtarëve për neglizhencë

COVID-19/ Kina premton dy miliardë doza vaksinash për botën

Hezitimi ndaj vaksinave, vendet ofrojnë dhurata për personat e vaksinuar

Bidenit i kërkohet të mbyllë burgun ushtarak të Guantanamos

Nuk u vaksinuan kundër Covid, CNN pushon nga puna 3 punonjës

EMA: Ende herët për të vendosur rreth dozës së tretë të vaksinës

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...