Bota

Politikani refuzon intervistën me gazetaren: I kam premtuar bashkëshortes se s’do rri vetëm me një femër


               Publikuar në : 14:53 - 12/07/19 user tir

Kandidati republikan për guvernator të Missisip-it ka refuzuar në mënyrë kategorike që të realizojë një intervistë me një gazetare, në rast se i pranishëm nuk do të ishte edhe një koleg i saj i gjinisë mashkullore, raporton BBC.

Gazetarja e njohur Lerison Campbell (40) ka deklaruar se dëshironte që ta intervistonte kandidatin Robert Foster në kuadër të fushatës së tij, mirëpo ai ka refuzuar për faktin sepse ajo ishte femër. Përgjatë një interviste për CNN, kandidati 36-vjeçar ka folur për fenë dhe ka theksuar se ai i ka premtuar bashkëshortes se kurrë nuk do të qëndronte vetëm me dikë të gjinisë së kundërt.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT