“Politika tek ne është hasmëri”, Alimadhi: Meta s’më mori një herë në telefon

Deputeti Adriatik Alimadhi shprehu hatërmbetjen që pati me kreun e shtetit, Ilir Meta, i cili nuk është solidarizuar me rastin e tij. Në një lidhje direkte me emisionin “Repolitix”, Alimadhi falenderoi qytetarët, por tha se politika në vend është hakmarrëse. Ai kritikoi presidentin e vendit, Ilir Meta, se nuk e kishte marrë asnjëherë në telefon.

“Të gjithë shqiptarët janë solidarizuar me mua, dhe më kanë mbështetur në këtë kohë shumë të vështirë për jetën time. Presidenti solidarizohet për vdekjet që ndodhën në botë apo me qenin në Kosovë, dhe nuk tha asnjë fjalë solidare jo vetëm për mua, por për gjithë shqiptarët.

Po pse të ndarë duhet të jenë shqiptarët? Politika këtu te ne është hasmëri, more mandatin dhe je i ligë. Po si more zotëri, kur të ndahem unë nga jeta do të japësh mesazh ngushëllimi ti? Duhet të solidarizohemi ne shqiptarët”, tha Alimadhi.