E shtunë, 31 Korrik, 2021
25.5 C
Tirana

Policia ndalon të dyshuarin e dytë për vrasjen në Kamëz: Donim ti trembnim, nuk …

Policia ne sajë të aksionit të saj të ditës së sotme, ka arritur të kapë dhe autorin e dyte të grabitje dhe me pas te vrasjes se biznesmenit ne marketin e tij në Kamëz.

Ne policinë e Tiranës tashme janë kapur të dy vrasësit, si të dëshyerit për krimin e rëndë të vrasjes dhe plagosjes.

Bëhet me dije se dyshuarit janë nga Burreli përkatësisht 25 dhe 28 vjeç. Njeri  nga te arrestuarit Vladimir Kurti i cili ka  mësohet se ka treguar detaje për ngjarjen e rëndë është shprehur se armën e kishim për ti trembur dhe jo për të vrarë, duke pranuar autorësinë, më pas ka treguar dhe se ku e kanë hedhur armën pas krimit.

“Donim t’i trembim që të na jepnin lekët, nuk donim të vrisnim njeri”, mësohet të ketë thënë një nga të arrestuarit.

Personi tjetër i ndaluar është me inicialet Rr. H.

10:33

Mëngjesin e sotëm policia ka nisur një aksion për kapjen e autorëve të grabitjes dhe më pas vrasjen e kryefamiljarit në Kamës. Burimet e policisë bëjnë me dije se te dyshuarit janë dy të rinj nga Burreli

Sipas të njëjtave burime, është ndaluar një person i dyshuar si pjesëmarrës në grabitje. Ndërkohë, uniformat blu të kryeqytetit janë duke mbledhur ende prova për autorin kryesor të vrasjes. Numri i të shoqëruarve për ngjarjen ka vajtur mbi 35 persona.

Zyrtarisht Policia e Tiranës rezervohet që të japë një informacion më të detajuar për aksionin që po zhvillohet, ndërkohë që pritet të dalë më vonë në një deklaratë për mediat për të dhënë detaje.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...