E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Policia ‘blindon’ Shkodrën: 3 grupe kriminale të përfshira në vrasjen e Prengës

Në rrëmbimin dhe vrasjen makabre të Jan Prengës janë përfshirë tre grupe kriminale në vend bëjnë me dije zyrtarë të policisë. Sipas tyre, tre grupe grupe kriminale me bazë Vlorë, Shijak dhe Shkodër kanë bashkëpunuar me njëri-tjetrin.

Për këtë arsye, blutë kanë shpallur në kërkim dhe 5 persona të tjerë, njëri prej të cilëve është në një burg jashtë Shqipërisë. Aktualisht, mësohet se forca të shumta policia kanë “blinduar” Shkodrën dhe janë në kërkim të tre prej personave të përfshirë në ngjarjen e ndodhur më 17 janar në Kamëz, raporton BË.

Të tre këto grupe kriminale kishin interesa të kokainës dhe së bashku kanë vepruar për t’i bërë presion personave që nuk kanë bërë dorëzimin e një sasie të konsiderueshme lënde narkotike.

Një ditë më pare u raportua se ishte pikërisht vëllai i viktimës, që nuk kishte dorëzuar te këto grupe kriminale sasinë e kokainës prej 300 kg. Ndërkohë, nuk dihet ende asgjë për trupin e pajetë të Prengës, por vijojnë kërkimet në zonën e Shijakut.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...