E enjte, 29 Korrik, 2021
28.5 C
Tirana

Policët e infiltruar ‘i bëjnë gjëmën’ 4 shqiptarëve që trafikonin drogë

Policia greke ka arrestuar katër shtetas shqiptarët pasi janë kapur me 112 kilogramë marijuanë. Mediat greke raportojnë se në operacionin ku ishin infiltruar agjentë të policisë greke u arrestuan 4 shqiptarët të moshave 36, 41, 44 dhe 65 vjeç, të cilët dyshohet se janë pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës.

Shqiptarët u kapën në Moustheni, Kavalla, teksa tentuan t’i shisnin policëve të infiltruar sasinë e drogës.

Gjithashtu, pjesë e grupit kriminal janë edhe 4 shqiptarë të tjerë të moshës 25, 25, 29 dhe 34 vjeç, që ndodhen në burg, të cilëve u komunikua akuza. Sipas policisë, droga ishte e ndarë në 18 pako më peshë totale 111 kg 936 gramë. Sakaq, u sekuestruan edhe 2 automjete dhe 7 celulare.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

Njihuni me ngjarjet kryesore të një dite më parë Mbi 14 mijë raste në 24 orë në Irlandë, numri më i lartë i të infektuarve...

NSA: Rindezja e shpeshtë e telefonit mund të pengojë hakerët

Në një kohë kur është përhapur gjerësisht pasiguria dixhitale, rezulton se mënyra më e vjetër dhe më e thjeshtë e riparimit të kompjuterit, fikja...

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

Udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga Shtetet e Bashkuara dhe pjesa më e madhe e Evropës, do të mund të hyjnë në Britani të Madhe...

Gjermania pro liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Miguel Berger. Presidentja Osmani ka shprehur...

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara. Kampionët e...