E shtunë, 31 Korrik, 2021
34.5 C
Tirana

5 herë kampion në 8 sezone, Agolli: Ja si do kthehem në kombëtare

Ansi Agolli është shpallur sërish kampion i Azerbajxhanit me ekipin e tij Qarabag, për të pestën herë pas 8 viteve që nisi aventurën azere. Mbrojtësi shqiptarë ka fituar një rol mjaft të rëndësishëm në ekip, duke u aktivizuar si titullar në të gjitha ndeshjen. Ky mund të cilësohet edhe si viti më i suksesshëm i Qarabagut, pasi arritën në fazën e grupeve në Champions League.Edhe pse Agolli aktivizohet rregullisht dhe merr pjesë në kompeticionin më të madh të futbollit për klube, Panucci nuk është i bindur që ai mund të japë akoma për kombëtaren pasi mosha e tij shkoi 36 vjeç.“Ka qenë një vit i gjatë, pavarësisht se në fillim është dukur sikur e kemi pasur të lehtë. Pas ndeshjes kemi pasur një moment festimi, pasi kemi arritur matematikisht fitimin e titullit. Megjithatë duhet të respektojmë kampionatin edhe për këto 4 takime të mbetura. Klubi nuk ka objektiva të sakta për sezonin e ardhshëm, megjithatë ne do të tentojmë të bëjmë maksimumin tonë në arenën europiane. Sa i përket të ardhmes time, shpresoj të vazhdoj te Karabaku pasi këtu kam shumë vite dhe ndihem si në familje.

Ndërsa sa i përket Kombëtares, e rëndësishme në futboll dhe në çdo fushë të jetës është pasioni që ti ke për punën që bën. Duke pasur pasion dhe vullnet në këtë punë, mendoj se çdo gjë mund të arrihet”, është shprehur Agolli.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Izmir Smajlaj nuk kualifikohet për në finale

Izmir Smajlaj nuk u kualifikua dot për në finale në kërcim së gjati. Një tjetër sportist shqiptar largohet nga Olimpiada e Tokios, teksa është...

Përfundon aventura e Erkand Qerimaj, i 9-ti në renditjen e përgjithshme

Erkand Qerimaj ka dalë i 9-ti në renditjen e përgjithshme të peshëngritjes në Lojërat Olimpike “TOKIO 2020”. Peshëngritësi shqiptar garoi në kategorinë deri në...

Shqipëria nuk ka as të majtë e as të djathtë!

Nga: Enio Civici Zgjedhjet përfunduan. Qeveria është surprizë. Opozita u konsolidua në pozicionin e saj. Pandemia vazhdon, vaksinimi po ashtu. SPAK-u fatmirësisht po dëgjohet. Temperaturat...

FOTO/ Amal Clooney shtatzënë? Ja çfarë thotë çifti

Më herët u pretendua se George dhe Amal Clooney ishin në pritje të binjakëve. Por duket se këto kanë qenë në kuadrin e thashethemeve,...

Teatri/ Veliaj nga Tokyo: Vendimi nuk bie ndesh me atë të Kushtetueses

Nga Tokyo, kryebashkiaku Veliaj ka komentuar vendimin e qeverisë, që i kalon në pronësi truallin e Teatrit Kombëtar. Në një intervistë për "News24", Veliaj...