E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Po kurohej në Turqi/ Ndahet nga jeta presidenti i ‘Fax News’, Kasem Hysenbelliu

Presidenti i ‘Fax News’, Kasem Hysenbelliu nuk ia ka dalë dot mbanë që të fitojë betejën me koronavirusin. Hysenbelliu u prek nga COVID-19, e ndërsa në këtë luftë me këtë flamë ai u mposht.

Hysenbelliu ishte dërguar në Turqi prej disa ditësh, ku po merrte trajtim mjekësor, por për fat të keq nuk mundi të fitojë betejën me COVID-19. Ai u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare.

Kasem Hysenbelliu është themeluesi i ‘Fax News’, grupit mediatik që hyri në treg në vitin 2018, ndërsa më herët ka drejtuar News24, Panorama Group dhe Balkanweb.

Ky lajm ka trishtuar me qindra gazetarë që e kanë njohur nga afër dhe kanë punuar me vite me Hysenbelliun.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...