E premte, 22 Janar, 2021
12 C
Tirana

Detajet/Si u ekzekutua polici i FNSH në Lezhë, policia gjen 3 gëzhoja

Detaje të reja kanë dalë në dritë sa i takon ekzekutimit të efektivit të FNSH-së Xhulio Prela. Grupi hetimor i ngritur për vrasjen e efektivit, është i bindur se i riu nuk kishte probleme personale.

Duke parë rrjedhën e ngjarjes, ata janë të bindur se ishte një atentat i mirëorganizuar. Dyshimet kryesore janë se i riu është vrarë për shkak të detyrës. Xhulio Prela ishte i ri në radhët e policisë së Shtetit, dhe nuk ka pasur probleme me ligjin apo me persona të tjerë jashtë punës.

Autorët e kanë ndjekur Prelën për disa orë, dhe pas ekzekutimit makina tip “Volkwagen” ka ecur rreth 500 m dhe më pas ka dalë jashtë rruge, duke përfunduar në një parcelë aty pranë.

I riu ndodhej në Tiranë, në zonën e Aeroportit të Rinasit, ku ka zhvilluar një takim. Në kthim atij i është prerë rruga nga autorët, të cilët ndodheshin në një automjet tjetër. Ata e kanë qëlluar disa herë, ndërsa deri më tani në vendngjarje janë gjetur tri gëzhoja. Autorët më pas janë larguar në një kamion me ngjyrë të verdhë, targat e të cilit janë identifikuar nga policia.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Artan Hoxha thirrje SPAK-ut: Jepi drejtim dosjes së ekzekutimit të Artan Santos

Sikleti me mësuesin e gjimnazit, ministren për Europën e ca të tjerë

Nga: Genc Pollo “Fremdschämen” është një fjalë gjermanisht e cila, me sa kam parë, nuk ka ekuivalent njëfjalësh në gjuhët europiane përfshi edhe shqipen. Kur...

Koronavirusi, Kapshtica mbetet e mbyllur deri më 8 shkurt

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme bën me dije se Pika e Kalimit Kufitar Kapshticë, do të qëndrojë e mbyllur deri më datë...

“Hakmarrja është e pashmangshme”/ Lideri i Iranit kërcënon Donald Trump-in

Në llogarinë e Udhëheqësit Suprem të Iranit, Ajatollah Ali Khamenei, është bërë një postim që duket se është një lloj kërcënimi për ish-presidentin e...

Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, 289 raste të reja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka njoftuar të premten se janë regjistruar edhe 14 viktima nga koronavirusi. “Rastet e vdekjes janë nga...

Në kërkim ndërkombëtar nga Belgjika, arrestohet 52-vjeçari nga Kosova në Morinë

Një 52-vjeçar nga Kosova është arrestuar në nga policia në Pikën e Kalimit Kufitar të Morinës. Shtetasi i identifikuar me inicialet, A.V.,  52 vjeç, banues...