E martë, 20 Tetor, 2020
7 C
Tirana

“Plas” sherri/ Buzhala i përvishet keq Alfred Pezës: Je qesharak!

Më të lexuarat

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

Specialisti shqiptar thotë se virusi do zhduket, nëse mbajmë maska për 6 javë

Çdo ditë e më shumë mjekët kërkojnë nga ana e qytetarëve disiplinim dhe mbajtjen e maskave, si një mënyrë për të penguar transmetueshmërinë e...

Të ftuar në emisionin “Open” nga Eni Vasili, Alfred Peza dhe Berat Buzhala janë përplasur me njëri-tjetrin sa i përket interpretimit të deklaratave të ndërkombëtarëve, veçanërisht sa i përket reagimit të politikanëve të CDU-CSU-së, dhënë për “Deutsche Welle”-n.

Berat Buzhala theksoi në fjalën e tij se kryeministri Rama, përgjegjësia e të cilit është më e madhe sesa ajo e kreut të opozitës Lulzim Basha, nuk po lëshon për të mundësuar një tryezë dialogu, ashtu siç e kërkojnë ndërkombëtarët: pa parakushte!

Por, Peza nga ana e tij risolli në vëmendje deklaratën e kryeministrit të Shqipërisë të një dite më parë, kur Rama reagoi pas protestës së të shtunës, duke iu drejtuar Bashës me fjalët se “kreu rrugëhumbur i opozitës i ka dyert e hapura dhe mjafton të kujtojë mesazhin që i ka dërguar përpara se t’i hynte kësaj rruge pa krye”, për t’u ulur në diskutime.

Gazetari Alfred Peza deklaroi se protesta e opozitës ka sjellë dështimin e kauzës së saj, pasi sot sipas tij ishin mbledhur një “grusht” njerëzish dhe populli ishte në shtëpi, ndërkohë që opozita nuk e realizoi qëllimin për të rrëzuar qeverinë.

Por Buzhala përsëriti nevojën për dialog mes qeverisë dhe opozitës, pa asnjë kusht pasi sipas tij pjesëmarrja e qytetarëve në shesh është masive dhe duhet menjëherë zgjidhje.

Në një moment, analisti kosovar e ka quajtur ish-deputetin e PS person qesharak, pasi injoron mbështetjen e popullit për opozitën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Milo: Greqia nuk mund të zgjerojë ujërat pa marrëveshje me Shqipërinë

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias pritet të vizitojë sot Tiranën. Në takimet me krerët  epolitikës shqiptare, temë diskutimi, mes të tjerash do jetë edhe...

PD lëshon ‘bombën’: Ka një hetim ndërkombëtar për çështjen e inceneratorëve

Partia Demokratike e dërgoi çështjen e inceneratorëve dje në SPAK, por hetimi i saj duket se ka “thyer” edhe kufijtë e Shqipërisë. Sekretari i Përgjithshëm...

Meta: Rritja e borxhit publik po thellon papunësinë dhe varfërinë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta duke iu referuar parashikimeve të FMN për muajin tetor, shprehet se situata ekonomika në vend është shqetësuese. Meta shprehet se...

Akuzat e Metës, Rama: E turpshme të kemi një president të tillë

Kryeministri Edi Rama, e cilëson të turpshme faktin që Ilir Meta ndodhet në zyrën e Presidentit të Republikës. Pasi kreu i shtetit tha se qeveria...

Gratë naftëtare nuk dorëzohen: Nuk dalim nga greva pa marrë pagat

Gratë naftëtare në Ballsh, kanë hyrë në ditën e 6-të të grevës së urisë. Gjendja e tyre sa vjen dhe përkeqësohet, teksa njëraprej tyre është...