Futboll

Pësoi atak në zemër/ Casillas tërhiqet përfundimisht nga futbolli i luajtur, por jo nga…


               Publikuar në : 13:02 - 15/07/19 Enno

Ish-portieri i Real Madridit dhe kombëtares spanjolle, Iker Casillas u detyrua të heqë dorë përfundimisht nga futbolli i luajtur, pas një ataku në zemër që pësoi dy muaj më parë.

Mirëpo, portieri është shprehur se, kur të kalojë totalisht traumën që pësoi, e të cilit i rrezikoi jetën, do të gjejë një moment që të rikthehet te Porto, por jo si lojtar, por si pjesë e stafit.

“Do të bëj diçka ndryshe nga ajo që kam bërë në fushë. Do të përpiqem të jem lidhja mes ekipit dhe klubit. Misteri më tha se donte që të qëndroja me ekipin, pranë lojtarëve, pranë futbollistëve më të rinj, sepse do të ketë shumë ndryshime. Do të përpiqem të bëjë më të mirën për shokët e mi”, tha Casillas.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT