E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Përsëritet rasti i Lefter Zhidrus/ 45-vjeçari ngujohet në banesë, nuk dorëzohet

Sërish terror në Elbasan. Tre muaj pas skenarit të frikshëm të Lefter Zhidrus, një tjetër person ka terrorizuar me armë zjarri efektivët e policisë pasditen e sotme.

Një 45-vjeçar i identifikuar si Josif Kavaja, ka terrorizuar banorët e fshatit Seltë në Elbasan dhe familjarët e tij, pasi ka qëlluar me armë zjarri në ajër.

Me mbërritjen e forcave RENEA, ai është frikësuar, ka dalë nga shtëpia e tij dhe ka marrë arratinë drejt pyllit. Por, sipas raportimeve të fundit, mësohet se Kavaja aktualisht ndodhet në banesën e tij, ka fikur dritat dhe kërcënon se do të vrasë familjarët.

Efektivët e policisë po negociojnë me të që të dorëzohet, por ai nuk pranon. Dyshohet se 45-vjeçari vuan nga probleme të shëndetit mendor, pasi nuk është hera e parë që ai tremb banorër duke shtënë në ajër me armë zjarri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...