E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Përplasjet me Dritan Lelin/ Rama jep përgjigjen e papritur

Kryeministri Rama ka mbyllur konferencën, sapo është pyetur për Dritan Lelin. Ky i fundit refuzoi të dorëzonte mandatin e kryebashkiakut dhe të hynte në listën e kandidatëve për deputetë të PS-së në Vlorë. Rama nuk e ka kapërdirë lehtë, dhe këtu kanë nisur përplasjet. Kjo çështje është risjellë sërish në fokus nga gazetarët, ndërsa Rama e ka shmangur.

Kryeministri nuk ka pranuar të tregojë zanafillën e konfliktit me kryebashkiakun e Vlorës, Dritan Leli.

Gazetarja: Takimi që keni patur në Vlorë, ku nuk i keni kursyer rezervat për Dritan Lelin. Doja të dija zanafillën, a ka nisur që te refuzimi i ftesës për të dalë kandidat, apo për punën si kryetar Bashkie?

Edi Rama: Se di ku e pe se sa u kurseva apo se si kurseva, se nuk ke qenë e pranishme aty. Faleminderit të gjithëve. (çohet dhe ikën).

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid/ Mbi 3,600 testime në 24 orët e fundit, numri i rasteve aktive në rritje

Situata epidemiologjike në vendin tonë mbetet e qëndrueshme. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit, janë regjistruar 31 raste...

Gërdeci/ Kreu i SPAK: Çështjes së Mediut do t’i shkojmë deri në fund

Në Shqipëri, Gjykata e Posaçme e Shkallës së parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar rrëzoi sot kërkesën e Prokurorisë së posaçme, SPAK, për...

Nostalgji futbolli/ Valdano: “Raùl mund të përmblidhet në dy koncepte…”

Jorge Valdano për Raul Gonzalez Blanco: "Një ditë para debutimit të tij, unë i bëra një pyetje për ta provuar, kështu i thashë: 'Po mendoj...

Vrau shokun e tij, Apeli ndryshon masën e sigurisë për Marjus Demën

Gjykata e Apelit ka ndryshuar masën e sigurisë për Marjus Demën, i cili vrau shokun e tij Mehmet Qamën, disa muaj më parë, në...

Merkato/ Atletiko do të shesë 3 lojtarë për Lautarton e Interit

Interi po ndërton sezonin e ri me Simone Inzaghin, me shpresën dhe qëllimin për të mos hequr dorë nga ndonjë lojtar tjetër i shkëlqyeshëm...