E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Përloti gjithë shqiptarët, flet djali që kundërshtoi policinë në mbrojtje të familjes

Pamjet e fëmijës që i doli para automjetit të policisë pak ditë më parë, në përplasjen e banorëve me policinë për shkak të një konflikti të pronës, bëri bujë në rrjet e në media.

Djali që shihni në foto quhet Ekluan. Fotoja ku ai qëndroi mbi makinën e policisë duke qarë preku çdo shqiptar. Ekluani ka treguar se në ato momente kërkonte të ndalonte policinë që të merrnin dajën e tij dhe ta çonin në komisariat.

Duke folur për emisionin “Të paekspozuarit”, Ekluani tregon se ka frikë se do të mbetet pa shtëpi.

Pse u shtrive sipër makinës së policisë gjatë protestës?

Ekluani: Nuk doja të ma çonin dajën në komisariat

Çfarë të tha polici?

Ekluani: Nuk biseduam

Ke frikë se ngelesh pa shtëpi?

Ekluani: Po, ajo që unë kërkoj është një shtëpi

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kush janë liderët më të pasur botërorë të të gjitha kohërave

Pagat zyrtare për udhëheqësit botërorë variojnë nga ato modeste, deri tek ato jashtëzakonisht të larta. Por shumë udhëheqës të dikurshëm dhe aktuale mburren me...

Betimi i Bidenit dhe Harris/ Basha: Urime. Provuat që ndryshimi është i mundur

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Basha shpreh dëshirën e...

Pse preket Franca nga një fjalë?

Nga: Frrok Çupi Ambasada e Francës nuk e kishte me Edi Ramën. Ashtu sikurse vetë Rama mund të mos ‘e prekte’ Francën në këtë kohë...

Policia e Tiranës kërkon rifillimin e hetimeve për 21 Janarin

Policia e Tiranës ka kërkuar rihetimin e çështjes së 21-janarit. Vetëm një ditë para 10-vjetorit të vrasjes së katër personave dhe plagosjes së gjashtë...

Këstet e shtëpisë ia paguante babai/ Zbardhet pasuria e ish-ministrit Lleshaj

Sandër Lleshaj u zgjodh ministër i Brendshëm në kabinetin e kryeministrit Edi Rama në nëntor 2018 dhe u largua me dorëheqje në 10 dhjetor...