Kryesore

Përloti gjithë shqiptarët, flet djali që kundërshtoi policinë në mbrojtje të familjes

               Publikuar në : 09:05 - 15/03/19 S.N

Pamjet e fëmijës që i doli para automjetit të policisë pak ditë më parë, në përplasjen e banorëve me policinë për shkak të një konflikti të pronës, bëri bujë në rrjet e në media.

Djali që shihni në foto quhet Ekluan. Fotoja ku ai qëndroi mbi makinën e policisë duke qarë preku çdo shqiptar. Ekluani ka treguar se në ato momente kërkonte të ndalonte policinë që të merrnin dajën e tij dhe ta çonin në komisariat.

Duke folur për emisionin “Të paekspozuarit”, Ekluani tregon se ka frikë se do të mbetet pa shtëpi.

Pse u shtrive sipër makinës së policisë gjatë protestës?

Ekluani: Nuk doja të ma çonin dajën në komisariat

Çfarë të tha polici?

Ekluani: Nuk biseduam

Ke frikë se ngelesh pa shtëpi?

Ekluani: Po, ajo që unë kërkoj është një shtëpi

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT