E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Përfundon pjesa e parë/ Italia dominon Turqinë, por nuk arrin të shënojë

Përfundon me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndeshjes hapëse të Kampionatit Europian mes Italisë dhe Turqisë.

“Axurrët” shpërdoruan një rast të artë në minutën e 18, ku Insinje dërgoi topin jashtë nga një pozicion shumë i favorshëm.

 

Në minutën e 21, italianët protestuan për një penallti, por arbitri dhe VAR-i nuk ishin dakord.

 

Një minutë më vonë, skkuadra e drejtuar nga Roberto Mançini, i shkoi afër golit me Kielinin, por goditja me kokë e mbrojtësit u ndal nga një super pritje e portierit turk Çakir.

Ky takim është i vlefshëm për Grupin A, ku së bashku me Italinë dhe Turqinë, bëjnë pjesë edhe Zvicra me Uellsin që do të përballen ditën e nesërme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...

Kosovë: Një viktimë dhe 17 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar më 12 qershor një rast të vdekjes nga koronavirusi. Viktima është nga Prizreni. Sipas njoftimit...