E hënë, 21 Shtator, 2020
28 C
Tirana

PD ‘i nxjerr të palarat’ Spiropalit: Bëri 5 mln euro në dogana, apartament luksoz e makinë 100 mijë euro

Më të lexuarat

“Hajde mos i beso pastaj ato thashethemet”/Meta kryeministër pas zgjedhjeve, Basha president. Patozi ‘trondit’ me deklaratën

Koordinatori i partisë 'Bindja Demokratike', njëherësh ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, duke iu përgjigjur thashethemeve thotë se nuk është aspak surprizë që Meta të bëhet...

Emocione dhe lot në “Historia e Fundjavës”/Emina Cunmulaj, supermodelja me një zemër të madhe

Supermodelja Emina Cunmulaj, ka dëshmuar ndër vite me bashkëpunimin me "Fundjavë Ndryshe" se është një vajzë me "këmbë në tokë" dhe me një zemër...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

EMRI/ Arrestohet 34-vjeçari që ekzekutoi Emiljano Ramazanin dhe Regis Runajn

Një 34-vjeçar ka rënë sot në prangat e policisë, pasi akuzohet se është porositësi dhe ekzekutuesi i dy vrasjeve të ndodhura në muajin korrik...

VIDEO/ Lëshonin thirrje raciste kundër shqiptarëve, dasmorët në Shkup sprapsin grupin e maqedonasve

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur ditën e djeshme në Shkup, ku në lagjen "Gjorce Petrov" një grup të rinjsh kanë brohoritur "shqiptar i...

Eksperti amerikan aspak optimist: Do i rikthehemi normalitetit në Krishtlindjet e vitit 2021

Duket se dalja e vaksinës është ende e largët. Disa ekspertë kanë pritshmëri të larta, se vaksina ndaj koronavirusit do të jetë gati në...

Berisha: Avionët rus spiunojnë Shqipërinë, ndryshuan kursin e fluturimit aty ku do ndërtohet baza e NATO-s

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim që i ka ardhur nga një oficer. Në denoncimin në fjalë thuhet se avionët rus që kanë...

U divorcua nga bashkëshorti para 38 vitesh, fëmijët nuk pranojnë të takojnë të ëmën

Jonila Gjini nuk ka ndarë vetëm historinë e saj të dhimbshme, humbjen e motrës në aksident, tek rubrika “Ka një mesazh për ty”. Ajo...

U kap me armë, kush është biznesmeni i pesë hoteleve në Belgjikë që ndodhej në makinë me Fjolla Morinën

Gjatë marrjes në pyetje, këngëtarja Fjolla Morina ka pranuar autorësinë e armës së zjarrit pistoletë tip “Zoraki” dhe 23 fishekë. Ajo ka treguar se...

“Ja si ma qëlluan dajën me thikë gati për vdekje në mes të lokalit në Kavajë, policia s’bën asgjë”, nipi publikon videon tronditëse

Dy ditë më parë Besnik Çelmeta është qëlluar me thikë në Kavajë. Nipi i tij ka denoncuar me video te ish-kryeministri Sali Berisha, se si daja...

Partia Demokratike iu përgjigj socialistes Elisa Spropali duke i publikuar apartamentin në Vlorë dhe akuzën se ka përfituar 5 mln euro gjatë kohës kur ka drejtuar doganat.

Deputetja Orjola Pampuri tha se Spiropali iu shtua sot listës së shërbëtorëve të oborrit të Edi Ramës duke sulmuar opozitën për të mbrojtur pasuritë e saj personale.

Deputetja e Partisë Socialiste Elisa Spiropali iu shtua sot listës së shërbëtoreve të oborrit të Edi Ramës për të sulmuar me të pavërteta opozitën, në mënyrë që të mbrojë pasurinë e saj personale.

Është fakt i njohur botërisht se Elisa Spiropali u bë deputete pasi u publikuan të dhëna se e shfrytëzoi postin në dogana për të vënë 5 milion euro pasuri të paligjshme. Elisa Spiropali nuk ka dhënë akoma asnjë shpjegim se më çfarë parash ka blerë një makinë luksoze, që kushton rreth 100 mijë euro.  

Elisa Spiropali nuk ka dhënë akoma shpjegim sesi e ka blerë familja e saj apartamentin lukzos buzë Lungomares në Vlorë.  

Elisa Spiropali bën shërbëtoren e Edi Ramës për të sulmuar me të pavërteta opozitën, për të mbrojtur pasurinë e saj të paligjshme dhe pozicionin e bashkëshortit të saj si anëtar i bordit të shoqërisë shtetërore “Albgaz”, që menaxhon interesa miliona eurosh në fushën e gazit.  

Me vettingun që propozon Partia Demokratike Elisa Spiropali largohet nga politika. Por nuk është e vetmja.Akuzat për deputetin tjetër të PS, Ervin Bushati

Lexo edhe :   Formula për listat/ Rama: Mund ta diskutojmë, opozita ta harrojë se mund ta pengojë

Ervin Bushati, një shërbëtor tjetër i oborrit të familjes së Edi Ramës, ka një perandori financiare për të mbrojtur me sulmet e pavërteta kundër opozitës.  

Familja e Ervin Bushatit i ka shitur Linda Ramës, tokën ku Edi Rama ka ndërtuar sarajet luksoze në Surrel.  

Me dy kontrata të veçanta vjehrra e Ervin Bushatit i ka shitur Linda Ramës tokën me çmim qesharak.  

Ervin Bushati sillet si mercenar i Edi Ramës, sepse do të mbrojë pasurinë që I buron nga kompania e tij e ndërtimit dhe nga aksionet në bankën Credins. 

Është pasuria prej miliona eurosh motivi i vetëm pse Edi Rama dhe shërbëtorët e tij milionerë, si Elisa Spiropali, Ervin Bushati dhe Klotilda Bushka  kundërshtojë platformën e opozitës, që do të sekuestrojë pasuritë e politikanëve të korruptuar dhe oligarkëve të lidhur me ta. 

Me nismën e vet, Partia Demokratike do ta çlirojë ekonominë nga një grusht oligarkësh dhe klientësh të Edi Ramës, duke i dhënë mundësi të barabartë për konkurrim çdo biznesi.

Frikë nga vetingu në politikë dhe nga paketa antimafia duhet të kenë vetëm ata që, bashkë me Edi Ramën, u kanë vendosur gjobë shqiptarëve vetëm me koncesione 2.2 miliardë euro.  

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nuk ua kanë fajin listat e hapura, por koalicionet e mbyllura

Nga Alfred Peza Nëse hapja e listave të kandidatëve për deputetë do të ishte vërtetë shqetësimi real i opozitës së rrugës, në përpjestim me zhurmën...

Lleshaj vizitë në Liban, kërkon ndihmë për shpëtimin e fëmijëve shqiptarë në Siri

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ndodhet në një vizitë zyrtare në Liban, ku është takuar me homologun e tij Mohammad Fahmi. Sipas mediave libaneze, Lleshaj...

Mos-riatdhesimi i luftëtarëve të huaj, si një dhuratë për ISIS-in

Nga Elena Pokalova “National Interest” Shtetet e Bashkuara vendosën veton ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara më 21 gusht, që...

Itali/ Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja nga pandemia

Për të katërtën ditë radhazi, Italia ka regjistruar një rënie të numrit të rasteve të reja me koronavirus. Sipas Worldometers, gjatë 24 orëve të fundit...

Maqedoni e Veriut/ Familjarët rrëmbejnë të vdekurin nga spitali

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Maqedoninë e Veriut, teksa familjarët kanë rrëmbyer një të vdekur nga spitali. Bëhet me dije se viktima ishte...