Pas Sekretarit të Shtetit Mike Pompeo, Rama takon këshilltarin e Trump

Që prej ditës së djeshme kryeministri Edi Rama ka nisur një tur vizitash zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Raportohet se fillimisht Rama do të takohet me Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo.

Më pas kreu i qeverisë do të zhvillojë një takim me Këshilltarin e Presidentit Donald Trump për Sigurinë, Robert O’Brien si dhe me Presidentin e Bankës Botërore, David Malpass.