E martë, 26 Janar, 2021
9 C
Tirana

Pas dhimbjes për humbjen e babait, një surprizë për familjen Zyko

Familja Zyko jetonte në Selcë, një fshat një orë larg Pogradecit. Dimrin e shkuar, kryefamiljari humbi jetën, ndërsa po shkonte në qytet për të blerë ushqime për familjen. Ai pësoi infarkt, si pasojë e të ftohtit dhe la pas 4 fëmijë jetimë, 3 vajza dhe 1 djalë. Familja bëri apel për ndihmë, pasi pas humbjes së babait nuk kishin më asnjë mbështetje për të jetuar.

Në fshat nuk kishte asnjë mundësi punësimi, ndërsa shtëpia ishte duke u rrëzuar. Pasi “Fundjave Ndryshe” publikoi apelin e tyre, një bamirës kontaktoi familjen dhe i vizitoi nga afër. Ai i dhuroi familjes Zyko një shtëpi të re në Pogradec.

“Fundjave Ndryshe” u kujdes për mobilimin dhe plotësimin e çdo nevoje për familjen, ndërsa Valbona pritet të nisë së shpejti edhe një punë. Po ashtu “Fundjavë Ndryshe” do të vazhdojë të jetë pranë familjes, të cilët tashmë do të nisin një jetë të re.

“E falenderojmë shumë bamirësin, i cili do të qëndrojë anonim, por ne na ka ndihmuar jashtëzakonisht shume. Po ashtu edhe Fundjavën, e cila ka qenë pranë nesh prej fillimit. Shtëpia është shumë e bukur, e madhe, e ngrohtë. Ne akoma nuk na besohet që kjo është shtëpia jonë,” shprehet e emocionuar familja.

Ta gëzoni shtëpinë e re!

Bamirësia nuk të varfëron!

Për të dhënë kontributin tuaj për kauzat e “Fundjavë Ndryshe”, klikoni këtu.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I doli emri tek përgjimet, Ilir Kulla i çon mesazh gazetarit live në emision

Ilir Kulla, këshilltari i presidentit Ilir Meta, ka reaguar pas publikimit të emrit të tij në përgjimet e Ndraghetës në Itali. Gjatë emisionit “Opinion”, Kulla...

Gazetarja Lala: Antonio Gallo ka hyrë dhe ka dalë me dhjetëra herë në Shqipëri

Gazetarja Klodiana Lala, ka dhënë detaje të tjera në lidhje me përgjimet e antimafias italiane, ku flitej për politikanë shqiptarë të lidhur me Ndrangheta-n. Ajo...

Përgjimet/ Lubonja: Deklaratë e poshtër e ambasadorit italian, bashkëfajtor

Analisti Fatos Lubonja, e ka cilësuar të poshtër deklaratën e ambasadorit italian, Fabrizio Buçi, i cili reagoi në lidhje me përgjigjet e Antimafias italiane...

Kreshnik Spahiu: Ndragheta nuk hyn tek ne sepse ka frikë nga mafia shqiptare

Juristi i njohur, Kreshnik Spahiu ka dhënë një ide tjetër lidhur me përgjimet e antimafias për lidhjet e Ndrangheta-s me mafien shqiptare. Sipas tij, Ndrangheta...

Aksident në Vlorë, humb jetën punonjësi i policisë (Emri)

Një aksident i rëndë nga ndodhur në qytetin e Vlorës, ku për pasojë ka humbur jetën një punonjë i policisë. Në aksident janë përfshirë dy...