E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Parashikimi i motit/ Gjatë gjithë ditës do të ketë reshje shiu

Gjatë gjithë ditës priten reshje shiu. Meteoalb parashikon se gjatë pasdites do të ulet intesiteti i reshjeve të shiut, dhe në disa zona do të ketë kthjellime. Temperaturat do të luhaten nga 6 deri në 20 gradë.

“Reshjet e shiut do të na shoqërojnë gjatë ditës së sotme, ku gjatë paradites ato do të jenë më intensive. Ndërsa pasditja do të sjellë ulje të intensitetit të reshjeve, madje në disa zona do të kemi herë-herë kthjellime.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes, por rënie me 3-4° sjell mesdita duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 20°C. Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi perëndimor-jugperëndimor, duke krijuar dallgëzim mbi 4 ballë”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...