E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Pamje të rënda nga tregu në Wuhan, aty ku nisi virusi misterioz kinez (FOTO)

Minj zgare, gjarpërinj dhe supë me lakuriq nate, këto janë disa prej ushqimeve që ofroheshin në menunë e tregut në Wuhan, nga ku ka origjinën dhe virusi misterioz që ka vënë botën në alarm.

Nëpër rrjetet sociale janë publikuar foto në brendësi të tregut dhe të disa prej produkteve që ky treg ofronte. Përveç gatimeve të çuditshme, situata bëhet edhe më alarmante; të gjitha ushqimet gatuhen në mungesë të plotë të higjienës, çka nuk bën çudi se përse të tilla viruse shfaqen në Kinë në mënyrë periodike. Pamjet janë të rënda dhe po ua kursejmë shpjegimin e menusë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...