E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Ozil ‘nuk heq dorë’ nga Erdogan, gjesti i radhës i turkut ‘tërbon’ gjermanët (Foto)

Mesut Ozil i dorëzoi presidentit Erdogan ftesën për dasmën e tij gjatë një takimi mes tyre në aeroportin “Ataturk” në Stamboll.

Ozil shoqërohej në këtë takim dhe nga e fejuara e tij Amine Gulse, Mis Turqia në vitin 2014, aktore dhe modele.

Një takim i ngjashëm mes tyre afro dy vite më parë në Londër, shkaktoi një reaksion futbollistiko-politik.

U desh paraqitja e dobët e përfaqësueses gjermane në Botërorin e Rusisë, që Ozil të sulmohej nga opinioni vendas për raportin e tij me Erdogan, gjë që çoi në aktin e dorëheqjes nga ekipi kombëtar.

Tashmë, i lirë nga kjo “përgjegjësi”, turku i Arsenalit e fton presidentin e vendit të origjinës në dasmën e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foto me Sorosin, Berisha i akuzon se projektuan ndarjen e Kosovës

Ish-kryeministri Berisha është revoltuar pas një fotoje të shpërndarë nga kryeministri Rama krahë George Soros. Rama zbuloi në rrjetet sociale se është takuar në...

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...