E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Detajet/Vrasja te Parku i Liqenit, pranga mikut të vrasësit

Një person ka rënë në pranga, si i përfshirë në krimin e rëndë ndodhur mbrëmjen e djeshme tek Liqeni Artificial, ku humbi jetën Haxhi Baçinozi. Burimet nga uniformat blu bëjnë me dije se është arrestuar shtetasi Myftar Pasha, 56-vjeç, mik me autorin e dyshuar të vrasjes Islam Myrtaj. Ky i fundit është ende në arrati.

56-vjeçari Pasha akuzohet për ‘moskallëzim krimi’. Krimi i rëndë ndodhi në sy të djalit të Baçinozit, mbrëmjen e djeshme, rreth orës 18:15 minuta.

Shkak për ngjarjen është një shumë e madhe parash.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...