E premte, 3 Korrik, 2020
31 C
Tirana

OST, Shkodër: Do stakojmë energjinë elektrike në disa zona

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

“Trupin ia lyenin me vaj për të ndalur dekompozimin”, 34 vjeçarja jep dëshminë shokuese

Me kalimin e orëve po bëhen me dije të dhëna të reja nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën pa jetë nënë e bijë,...

Avdullah Hoti nesër vizitë zyrtare në Tiranë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të vizitojë ditën e nesërme Shqipërinë. Bëhet me dije se Hoti do të pritet nga kryeministri Rama në orën...

749 të arrestuar, finalizohet operacioni i madh në Britani

Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA) në Britani bëri me dije se një sistem i fshehtë komunikimi i përdorur nga kriminelët për të tregtuar drogë...

Ngjarja makabre në Kombinat/ Flasin Dëshmitarët e Jehovait

Lidhur me ngjarjen makabre në Kombinat, në media u raportua se të treja ishin ndjekëse të Dëshmitarëve të Jehovait, për shkak se në shtëpinë...

E rrallë/ Shqiponja mbërthen peshkaqenin dhe fluturon mbi plazh (VIDEO)

Kohë më parë u bë virale një video, ku shqiponja fluturonte ne ajër me prenë e saj, një qengj. Një fotograf arriti që të...

“Zhaneta më tha mos ta shoh bojën”, fqinjët rrëfejnë momentet e fundit me familjen Josifi

Dëshmi tronditëse vijnë për ngjarjen në Kombinat, ndërsa fqinjët tregojnë se kryefamiljarja i kishte larguar të gjithë. Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe vajza Anisa...

Të shtëna në ajër pas një konflikti të çastit, policia në kërkim të autorit

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pasditen e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 13, teksa pranë një...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

Vetë-flijimi/ Anisa Josifi mbahej e pajetë në banesë, e lyenin me vaj e uthull

Mbrëmjen e djeshme, një ngjarje e rëndë u shënua në kryeqytet, ku nënë e bijë u vetë-flijuan në banesë. Ndërsa vajza tjetër, ka dalë...

Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST) në Shkodër njofton se energjia elektrike do të stakohet në disa zona më datë 15-16 Qershor.

Njoftimi i OST-së:

“Njoftim i #OST për stakime në disa zona të #Shkodrës 15-16 Qershor

Në kuadër të punimeve nga ana e OST në linjat 110 dhe 220kV, do të stakohen linjat HEC Vau Dejës – Shkodra 1, Bushat 2 – Hec Ashta 1 dhe Shkodra 2 – Hec Ashta 2, duke lënë pa energji elektrike zonat, në datat dhe oraret:

👉15 Qershor, ora ‪05:00-‪06:00.

👉16 Qershor, ora ‪04:00-‪08:00.

Rrethi Shkodër/ Fshatrat: Mjedë, Shelqet, Pistull, Paçram, Stajke, Laç i Vaut Dejes, Dush, Gomsiqe, Hajmel, Nenshat, Vig-Mnele, Kaç, Naraç, Fshatrat: Rrenc, Guri Zi, Juban, Rragam, Sheldi, Vukatane, Kuç dhe Bardhej✔️

👉16 Qershor, ora 04:00-08:00

Rrethi Shkodër / Berdicë, Dajç, Velipojë dhe plazhi, hidrovorët Ças e Vilu. Fshatrat: Boks i Ri, Gaduç, Mali Kolaj, Reç i Ri dhe Vjetër, Gomsiqe, Ças, Luarze, Mbi Suke, Fshatrat: Zues, Oblikë, Muriqan, Lagjet Ajasem, fshatrat: Beltoje, Mali Hebe, Bashkia Lagjet: Draçin, Tepe, Iliria, Mark Lula, Baçallek, Shirokë, Zogaj, Livadhe, Lagjia Dracin.

Lexo edhe :   Pandemia/ Infektohen 2 punonjës të tjerë në Bashkinë Shkodër

Lagjet: “3 Heronjt”, Fshatrat: Golem, Dobrac, Uzina Telave, F.N.SH
Fshatrat: Bardhej, Bleran, Mes, Drisht, Domen, Prekal, Kir, Rus, Skenderbeg, Zona Dobraçit fshat, Grudë, Guci, Hot i Ri, Golem, Lagjet ish-kombinati drurit, NSHN, Spitalet, Vasil Shanto, Skenderbeg, Tom Kola, Perlat Rexhepi, Guci, Kinema Milenium, Hotel “Koloseu”, Dergut, Lagjia “Fari Ramadani”, Teatri “Migjeni”, Poliklinika, Hotel Europa, Bashkia, Prefektura, Vojo Kushi, Qemal Stafa, Sarreq, Dobraç, Kiras, Policia, Ndermarrja “Adelchi”, Ujësjellësi i Qytetit, Dracin, Vekshar, Qaf Hardhi, Perash, Bulevardi, Parafabrikatet, Bashkia, “4 Qershori”, Jorgji Karamitri Perash, Zdrale, Ndocaj, Dudas, Manush Alimani, Xhabije, Parrucë, Naim Gjylbegu, Bulevardi Zogu I, pallati i sportit, stadiumi dhe ndërmarrja “Keson” ✔️”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Britania e Madhe hap kufijtë me 57 vende, por jo me Shqipërinë

Britania e Madhe ka publikuar sot listën me 57 vendet me të cilat ka hapur kufijtë, por Shqipëria nuk është një nga ato. Kjo do...

“Më shisni biznesin”/ UFSH paralajmëron farmacitë lidhur me e-mailet e çuditshme që po marrin

Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë ka paralajmëruar farmacitë në Shqipëri, në lidhje me një e-mail që i kërkon atyre të shesin biznesin, duke pretenduar...

Po hetonte dosjen e Dritan Dajtit, shkarkohet Artan Bajrami

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) për shkarkimin e ish-kryeprokurorit, Artan Bajrami. “Në...

Itali/ Përgjysmohet numri i viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali është përgjysmuar në 24 orët e fundit, në krahasim me një ditë më parë. Ditën e sotme janë...

Ballkani Perëndimor i ‘mbërthyer’ nga koronavirusi, qindra raste dhe dhjetëra viktima

Autoritetet në Serbi njoftuan të premten se në 24 orët e fundit kanë regjistruar 11 viktima nga koronavirusi. Me këtë shifër, numri i përgjithshëm...