E mërkurë, 16 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Operacioni anti-drogë në Krujë, jepet masa e sigurisë për 13 të arrestuarit

Gjykata e Krujës ka dhënë masat e sigurisë për 13 nga 16 të arrestuarit ditën e djeshme në Krujë gjatë operacionit anti-drogë të zhvilluar nga forcat policore.

Gjykata caktoi masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për 6 të ndaluar, ndërsa për 5 të tjerë ‘arrest shtëpi’ si dhe ‘detyrim paraqitje’ për dy persona. Për tre të arrestuarit e tjerë, do të jepet masa ditën e nesërme.

Rreth 20 mijë kubik e fidanë kanabis sativa u asgjësuan nga policia gjatë operacionit antidrogë të kryer në fshatrat Nikël, Halil dhe Arramerra.

Bimët narkotike ishin mbjellë disa sera, magazine të përshtatur si laborator, banesa e zona të pyllëzuara dhe u zbuluan në bazë të të dhënat e mbledhura nga  monitorimet me avion të Guardia di Finanza dhe me drone të kryera nga Policia e Shtetit.

Masat e dhëna nga Gjykata

Fetije Kullaj, arrest me burg

Erion Deliu, arrest me burg

Musait Vathi, arrest shtepie

Dashamire Deliu, arrest shtepie

Sokol Kullaj, arrest shtepie

Refik Deliu, arrest shtepie

Ferid Kullaj, arrest me burg

Dashamir Kullaj, arrest me burg

Erlind Almeta, arrest me burg

Xhavid Kullaj, arrest shtepie

Indrit Kullaj, arrest me burg

Ervin Perlica, detyrim paraqitje

Flamur Halili, detyrim paraqitje

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...