E premte, 15 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Operacion në Elbasan, gjenden 100 predha artilerie

Gjenden 100 predha artilerie në Elbasan, pas një operacioni të ndërmarrë sot për zbulimin dhe evidentimin e municioneve.

Predhat u gjetën në Bradashesh nga xhenierë të Komandës Mbështetëse në FA. Ato janë transportuar për në poligon ku do të bëhet edhe asgjësimi i tyre.

Kërkesa për ndërhyrjen u bë nga Prefekti i Elbasanit, menjëherë pasi predhat u konstatuan në afërsi të lumit, ndërsa në operacion asistuan efektivë të Policisë së Shtetit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bill Clinton shtrohet me urgjencë në spital

Ish presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka përfunduar në spital si pasojë e një infeksioni të traktit urinar, që u përhap në qarkullimin e...

“S’më telefonoi”/Çollaku-ish zëdhënëses: Florianës “një javorëshe në PD”

Ish-zëdhënësja e PD-së, Floriana Garo ka shprehur pakënaqësitë e saj ndaj kryedemokratit Basha, teksa ka qenë e ftuar në “Opinion”. Sipas saj, ka munguar...

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta, temperaturat në rritje

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të vranët në pjesën e parë të ditës. Duke nisur...

Njihuni me këmbimin valutor, 15 tetor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërkohë, euro nuk ka pësuar...

Kosova reagon ndaj deklaratës së Josep Borrell

Kosova reagon pas deklaratës së kreut të diplomacisë evropiane, Josep Borrell, i cili ndër të tjera, aksionin e policisë kundër kontrabandës në veri të Kosovës...