E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

Predha

Punimet në portin e Vlorës, gjenden 15 predha

15 predha të Luftës së dytë Botërore janë gjetur në zonën e Skelës në Vlorë. Ato u zbuluan nga punonjësit, të cilët po kryenin...

Dy turistë amerikanë gjejnë dy predha luftarake në Këlcyrë

Dy predha aktive luftarake janë zbuluar sot nga dy turistë amerikanë në Këlcyrë. Ata kanë konstatuar predhat luftarake, pasi po udhëtonin në këmbë. Menjëherë kanë...

Për të mos u humbur/ “Predha” e Memushajt nderon Pescaran (Video)

Ledian Memushaj konfirmohet sërish si një element tepër i rëndësishëm për Pescaran, në luftën e klubit italian për ngjitje në Seria A. Mbrëmjen e sotme,...

Operacion në Elbasan, gjenden 100 predha artilerie

Gjenden 100 predha artilerie në Elbasan, pas një operacioni të ndërmarrë sot për zbulimin dhe evidentimin e municioneve. Predhat u gjetën në Bradashesh nga xhenierë...

FIER/ Gjendet një predhë e Luftës së Dytë Botërore, rrethohet zona

Gjendet një predhë e Luftës së Dytë Botërore në Frakull të Fierit. Mësohet se predha peshon rreth 300 kilogramë. Ajo është gjetur nga banorë...

Elbasan/ Gjenden 16 predha luftarake, alarmohen banorët

16 predha luftarake janë gjetur në Elbasan, e ndërsa dyshohet se janë të Luftës së Dytë Botërore. Predhat janë zbuluar rastësisht nga kompania që...

Ibrahimoviç çmend amerikanët, predha e tij thyen shtyllën (Video)

Zlatan Ibrahimoviç është në qendër të vëmendjes në kampionatin amerikan. Në ndeshjen e djeshme në Dallas, ylli suedez i Los Anxheles Galaksisë i shkoi...

Predha e Candrevas që i dëmtoi shpretkën rojës së sigurisë (Video)

Interi u mposht nga Torino në javën e fundit dhe kjo ia vështirëson më shumë misionin për të zënë një vend që të çon...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...