Kryesore

Numri 2 i PD-së i nxjerr videon Ramës për pushimet: Pse gënjen si derr?


               Publikuar në : 12:40 - 25/08/19 M. S

Nënkryetari i PD, Edi Paloka, ka përgënjeshtruar kryeministrin Edi Rama, sipas të cilit nuk ka bërë pushime jashtë vendit që nga viti 2013, sikundër bënte me dije me anë të disa postimeve në Twitter.

Me anë të një videoje, Paloka i kujton Ramës se ai ka shkuar ngado në botë, duke bërë jetë luksi. Duke i dëshmuar përmes fakteve, Paloka citon më tej se Rama jo vetëm ka bërë pushime jashtë vendit, por i ka bërë ato me shpenzime marramendëse, që nuk justifikohen me pasurinë e deklaruar prej tij.

Statusi

Sa herë hap gojën që të mbulojë jetën luksoze, Edi Rama gënjen si derr!

“Jo në Greqi, por askund tjetër nuk bëj pushime që nga 2013 si kryeministër”- thotë Edvin mashtruesi, që jeton në një vilë të paktën 2 milion euro, por të deklaruar shumë më pak.

Per rifreskim të kujtesës për shqiptarët që nuk kanë pse mbajnë mend çdo mashtrim të Edi Ramës, më poshtë janë disa nga pushimet superluksoze të Ramës, të pranuara prej tij vetë, siç shikohet edhe ne video.

  1. Pushimet në Majami në SHBA, të pranuara me gojën e tij.
    2. Pushimet në Boston në SHBA.
    3. Pushimet në Nju Xhersi në SHBA.
    4. Pushimet në Europë dhe Azi, nga Mynihu në Hong Kong, nga Stambolli në Nju Jork, nga Berlini në Rostok, sa herë hap ekspozita private. 10 dite qendroi vetem ne Neë York per ekspoziten qe u hap ne nje nga gallerite me te shtrenjta ne bote.
    5.Pushime ne Monte Karlo ne klubin e miliarderëve te Monakos ( E justifikuar nga Fuga , pasi u denoncua, si ftese private e Princit te Monakos)

Ky qe mori helikopterin per te shkuar nga vila ne Vlore deri ne aeroport ku e priste charteri me te cilin shkoi ne Torino vetem per te pare ndeshjen e Juventusit e per te bere njo foto me Ronaldon deklarohet me paturpesi, me se nje here, se “nuk i pelqen luksi” dhe pushimet i ben ne Shqiperi…!!!Rama jo vetëm ka bërë pushime jashtë vendit, por i ka bërë ato me shpenzime marramendëse, që nuk justifikohen me pasurinë e deklaruar prej tij. Prandaj, Etilda nuk e ka problem të firmosë bileta avioni 2 milionë lekë dhe hotele 600-700 euro nata. Ajo thjesht ka ndjekur modelin e shefit të saj, Edi Rama, që gënjen pa u skuqur fare se nuk paska bërë kurrë pushime jashtë shtetit si kryeministër.

Drejt Greqisë për pushime? Ja ku ndodhet Rama

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT