E mërkurë, 20 Janar, 2021
8 C
Tirana

Nuk lejonin fëmijët të shkonin në shkollë, jepet dënimi për çiftin Kryemadhi në Kamëz

Gjykata Penale e Tiranës ka dhënë dënimin për Roland Kryemadhin, i cili u arrestua pak kohë më parë në zonën e Kamzës në Tiranë, pasi nuk çonte fëmijët e tij të mitur në shkollë.

Gjykata e ka dënuar Kryemadhin me 3 vite burg, i cili do të konvertohet në shërbim prove.

Përveç Kryemadhit është dënuar dhe bashkëshortja e tij Besarije Kryemadhi, që po ashtu do t’i përkthehet në shërbim prove.

Kryemadhi gjatë momenteve të arrestimit kundërshtoi dhe punonjësit e policisë, por duket se kjo nuk i është marrë parasysh nga gjykata, ndërsa procesi i tij është kryer me gjykim të shkurtuar, që do të thotë se atyre iu reduktohet 1/3 e dënimit, shkruan “faxweb”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...