E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Nuk ka fitues në Londër/ Angli-Danimarkë shkon në kohën shtesë

Përfundon në barazim 1-1, koha e rregullt e ndeshjes midis Anglisë dhe Danimarkës në ”Wemblew Stadium”, sfidë e vlefshme për gjysmëfinalet e ”Euro 2020”. Skuadrat do të luajnë edhe 30 minuta shtesë, për të përcaktuar finalisten e dytë, që do t’i bashkohet Italisë.

45 minutat e para ishin me ritëm mjaft të lartë, ku anglezët dominuan, por Danimarka realizoi e para.

Ai që ka befasuar “Tre Luanët” është talenti i Sampdoria-s dhe një më të kërkuarit e merkatos, Damsgaard. Një goditje dënimi perfekte nga distanca që ka befasuar Pickford.

Anglia gjeti golin e barazimit falë një autogoli dhe devijimi të pafat nga Simon Kjaer teksa tentoi të largonte pranë vijes fatale një top që u krosua nga krahu dhe po shkonte drejt Sterling i ndodhur nje hap nga porta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...