E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
2 C
Tirana

“Nuk i toleroj pafytyrësitë”, Arditi tregon mesazhin që i çoi Eneda Tarifa

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

Saudët, familja më e pasur në botë me 1.5 trilionë dollarë

Familja mbretërore e Arabisë Saudite, është sot më e madhja dhe më e pasura në botë. Ajo përbëhet rreth 15.000 anëtarë. Por shumica e...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Ish-Presidenti Alfred Moisiu mbush 91 vjeç, ja disa fakte nga jeta e tij

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Mosisiu sot feston 91-vjetorin e lindjes. I lindur në Shkodër në vitin 1929, djali i Spiro Moisiut, në moshën 73-vjeçar...

Komisioni i Sigurisë i jep goditjen e fortë Metës

Pas debateve të shumta, me shumicë të votave sot në Komisionin e Sigurisë është rrëzuar dekreti i kreut të shtetit, Ilir Meta, për kthim...

Edicioni i radhës së “Kënga Magjike” ka shkaktuar një valë pakënaqësish. Është këngëtari Ardit Çuni, i cili ka shfryrë dufin ndaj Eneda Tarifës, e madje ka bërë publike edhe mesazhet e shkëmbyera me të.

Arditi ishte i ftuar në “Thumb On”, ku tregoi se me Enedën kanë miqësi prej kohësh, ndaj u lëndua shumë. Këngëtari tha më tej se është mërzitur, pasi kurrsesi nuk mund të tolerojë pafytyrësitë.

“Unë me Enedën jemi miq prej kohësh. Ajo që më lëndon më shumë është se unë nuk i toleroj dot pafytyrësitë. Nuk doja të reagoja, por mbrëmë u shokova. Po shikoja “Këngën Magjike” me prindërit, dhe ata e dinë miqësinë time me Enedën.

Kur dha pikët Eneda, kuptova se ajo më ka dhënë 0 pikë. I shkruaj Enedës pasi mori çmimin dhe i kam thënë; e di që po pret një mesazh urimi, por gjithsesi duhet të të them turp që më le me 0 pikë.

Kushdo qofsha unë besoj, e para kënga që kisha, e dyta ne të dy miqësisht nuk ishim për 0 pikë. Unë nuk dua të më votojë askush për miqësi, por në momentin që ti shpërndan këngën time, momentin që ti bën një video dhe thua sa yll kënga, yll ti, yll performanca, kënga ime votohet me 0 pikë.

Ndërkohë që Enedën e kam parë gjithë kohës me Florin, sigurisht mendoja që mund të jetë bërë siç ka ndodhur vitin e kaluar, që pikët t’i kenë bërë bashkë dhe i them ndoshta vendos dhe producenti jot i dashur për pikët e tua. Gjithsesi nuk doja ta bëja publike, por për aq sa të kam vlerësuar unë ty, vendosa të ta dërgoj në privat.

Lexo edhe :   Babai për vajzën: Në shtëpi e mbuloja me plastmas që mos e lagte shiu (VIDEO)
Lexo edhe :   Babai i blen arushin që kishte kërkuar kur ishte 6 vjeç, vajza shpërthen në lot

Në orën 3 të mëngjesit shoh një mesazh nga Eneda që më shkruan: Meqë ti ke vendosur ta bësh publike, bëje publike. Në të kundër mesazhet do ia çoj Florit. Se çfarë donte të thoshte Eneda me këtë, unë nuk e di dhe i thashë mos u shqetëso sepse Florit ia kam çuar mesazhin të parit. E kisha detyrë morale ta vija në dijeni dhe Florin për këtë gjë që kishte ndodhur”, shprehet Ardit Çuni.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Champions League/ Inter fiton mes drithërimash në Gjermani, avancon Liverpul

Përfundojnë ndeshjet e raundit të 5 të UEFA Champions League. Vëmendja më e madhe ishte në Gjermani në përballjen Borusia Mynshenglabah-Interit. Zikaltërit e Kontes, arritën...

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

“Je i shpifur”/ Gjekmarkaj kapet me Frrok Çupin: Flet si njeri i Neandertalit

Analistët Agron Gjekmarkaj dhe Frrok Çupi, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme, në studion e “Open”. Ndërsa po diskutohej rreth integrimit dhe kushteve...

Mësimi online, Kushi: Klasa 1-5 dhe maturat do të vazhdojnë në shkolla

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka shpjeguar se si do të vazhdojë mësimi në shkollat shqiptare në situatën e pandemisë. Në një lidhje në emisionin...

Sonda kineze zbret në Hënë për të mbledhur mostra

Kina thotë se misioni i saj pa pilot në hënë që synon mbledhjen e mostrave të shkëmbinjve dhe pluhurit për t'u rikthyer më pas...