E diel, 7 Mars, 2021
15 C
Tirana

Nuk është viti i Contes, i “zhduken” 30 milionë euro investime

Conte nervoz? Për Interin dhe finalen e Europa League të humbur nga Sevilla pak ditë më parë me siguri, por me sa duket edhe për të paktën… 30 milionë arsye të tjera.

Është pikërisht kjo shuma, në euro, që ai dhe disa investitorë të tjerë kanë me shumë gjasa humbur nga një skemë mashtruese që ka sjellë në pranga një 54-vjeçar me origjinë italiane, por banues në Londër, i cili kishte premtuar atyre fitime marramendëse pas disa investimesh të goditura.

Massimo Bochicchio, emri i personit në pranga, kishte bindur ndër të tjerë Conten, atëherë trajner i Chelsea, për të investuar rreth 30.6 milionë euro në një fond i quajtur Kidman, dhe i menaxhuar nga Buchicchio, i cili ka një karrierë në banka të ndryshme.

Buchichio i kishte premtuar investitorëve një fitim i të paktën 30.1 milionë eurosh deri më 30 qershor, por në fund të afatit asnjëri prej tyre nuk pa ndonjë kacidhe.

Trajneri i Interit dhe partnerët e tjerë denoncuan menjëherë personin, që ishte kreu i disa shoqërive financiare në Britaninë e Madhe. Atij i është sekuestruar nga autoritetet rreth 61 milionë euro pasuri personale, si dhe apartamente të ndryshme, shkruan “A2”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...

Lum partitë për këtë popull që kanë

Nga: Mentor Kikia Ne nuk jemi vetëm në krizë pandemie, krizë ekonomike apo sociale. Ne jemi edhe në një krizë të thellë mendore si shoqëri...

Koronavirusi në vend/ 777 raste të reja dhe 21 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 777 raste të reja. Ndërkohë, 21 persona nuk kanë...

Milani kthen Ibrën në kombëtare, 39-vjeçari debuton në ndeshjen me Kosovën

Viti fantastik te Milani dhe fakti që është lideri i ecurisë së pabesueshme të kuqezinjve, ka bërë që Zlatan Ibrahimoviç të kthehet në Kombëtaren...